19 Ιουλίου, 2024

Ρέθυμνο: Οι υποψήφιοι του συνδυασμού ”Συμμαχία πολιτών Μυλοποτάμου”

Τα ονόματα των υποψηφίων που απαρτίζουν τον συνδυασμό «Συμμαχία πολιτών Μυλοπόταμου,έδωσε στην δημοσιότητα ο υποψήφιος δήμαρχος Μυλοποτάμου,Γεώργιος Κλάδος(Βίτσιλας),ο οποίος σε ανακοίνωση του,απευθυνόμενος στους κατοίκους του Μυλοποτάμου, αναφέρει:

«Όλοι εμείς που πιστεύουμε στο θεσμό της Τοπικής Αυτοδιοίκησης, ως το πρώτο κύτταρο της δημοκρατίας, που έχει στο επίκεντρο τον πολίτη, συγκροτήσαμε έναν δυναμικό δημοτικό συνδυασμό, την «Συμμαχία πολιτών Μυλοπόταμου», για τη συμμετοχή μας στις Δημοτικές εκλογές του Οκτωβρίου 2023 στο Δήμο Μυλοποτάμου.

Στελεχώνουμε το ψηφοδέλτιό μας με δραστήριους και δυναμικούς πολίτες από όλο το κοινωνικό, οικονομικό και παραγωγικό φάσμα του Δήμου μας. Το όνομα του συνδυασμού μας «Συμμαχία πολιτών Μυλοπόταμου» σηματοδοτεί τον Μυλοπόταμο, γιατί είναι ο τόπος μας, που ζούμε εμείς και οι οικογένειες μας. Συμμαχούμε όλοι μαζί χωρίς κομματικούς ή άλλους αποκλεισμούς, για να οδηγήσουμε τον Μυλοπόταμο στο μέλλον, αντιμετωπίζοντας τα καθημερινά προβλήματα, σχεδιάζοντας σωστές υποδομές, βάζοντας πραγματοποιήσιμους στόχους για να εξασφαλίσουμε μέσα από την ανάπτυξη του Δήμου την ευημερία των κατοίκων.

Στο ψηφοδέλτιό μας συνυπάρχουν η πείρα των παλαιότερων με την ορμή και τις νέες ιδέες των νέων και δείχνει ποια είναι η δική μας Συμμαχία, η δική μας αντίληψη και η δική μας πρόταση για τον Μυλοπόταμο του 2030. Ανακοινώνουμε τους υποψήφιους Δημοτικούς Συμβούλους, αλλά και τους Συμβούλους και τους προέδρους Δημοτικών Κοινοτήτων, ανά Δημοτική Κοινότητα, για να γνωρίζετε από σήμερα τους συνδημότες σας, που ζητούν να τους εμπιστευθείτε για να σας εκπροσωπήσουν την επόμενη πενταετία.

Με τη γνώση και την κρίση που διαθέτετε πιστεύουμε ότι η εντολή που θα δώσετε στο ψηφοδέλτιο της «Συμμαχίας πολιτών Μυλοπόταμου» της 8 ης Οκτωβρίου 2023 θα είναι ισχυρή για να οδηγήσουμε όλοι μαζί τον Μυλοπόταμο στο μέλλον».

Υποψήφιοι Δημοτικοί Σύμβουλοι

1.Βαρδιάμπασης Ελευθέριος

2.Βατσινά Ελευθερία

3.Βουκάλης Ιωσήφ

4.Ζερβός Μιχαήλ

5.Κάββαλος Δημήτριος

6.Καλυβιαννάκης Εμμανουήλ του Ιωάννη

7.Καλυβιαννάκης Εμμανουήλ του Γεωργίου

8.Κιαγιάς Γεώργιος

9.Κοσκινά Αιμιλία

10.Κουτάντου Ειρήνη

11.Κυσανδράκης Μιχαήλ

12.Λαδιανός Ζαχαρίας

13.Λυρώνη Σεργιά

14.Μανωλιουδάκης Εμμανουήλ

15.Μαραβελάκης Γεώργιος

16.Μαστοράκη Γαρυφαλλιά

17.Ματθαιακάκης Ιωάννης

18.Μελαχρινάκης Επιμενίδης

19.Μιχόπουλος Δημήτριος

20.Νικηφόρος Παύλος

21.Νικηφόρος Εμμανουήλ

22.Νόνη Χριστίνα

23.Νύκταρης Αστρινός

24.Νύκταρης Ιωάννης

25.Παντάλου Μαρίνα

26.Παπαδάκη Ιωάννα

27.Παπαδάκης Βασίλειος

28.Παρασύρη Ξένια

29.Παρασύρης Γεώργιος

30.Παρασύρης Φραγκιάς

31.Πετούση Ρεγγίνα

32.Πλαΐτης Δημήτριος

33.Πλουμής Γρηγόριος

34.Ρασούλη Αννα

35.Ρουκούνη Ιωάννα

36.Ρουμπάκης Μηνάς

37.Ρουσσάκη Ελευθερία

38.Σκαράκη Ιωάννα

39.Σωπασής Μιχαήλ

40.Χνάρης Φανούριος

Υποψήφιοι Σύμβουλοι Τοπικών Κοινοτήτων

Τ.Κ. Αγγελιανά

1. Γαβριλακη Χρυσανθη

2. Καλούδης Μηνάς

3. Κανελλάκη Φωτεινή

4. Μονιάκης Νικόλαος

5. Χριστοδουλάκης Εμμανουήλ

Τ.Κ. Αγιά

1. Βαρδιάμπαση Σουσάνα

2. Παπαδάκη Μαρία

3. Πλεμμένος Εμμανουήλ

Τ.Κ. Άγιος Ιωάννης

1. Καπνακης Αντωνιος

Τ.Κ. Άγιος Μάμας

1. Βασιλάκης Γεώργιος

2. Γιακουμάκη Στυλιανή

3. Ζαχαριουδάκη Αρτεμισία

4. Νικολούδης Κωνσταντίνος

5. Φακιδάρης Στυλιανός

Τ.Κ. Αϊμόνα

1. Συγλέτος Μιχαήλ

2. Τερζάκη Ελένη

Τ.Κ.Αλόϊδες

1. Αλεξάκης Χαράλαμπος

2. Βολιτάκη Παγώνα

3. Κοκκινάκη Χριστίνα

Τ.Κ. Αλφάς

1. Βεργιανάκης Εμμανουήλ

2. Λαδάκης Αμβρόσιος

3. Μουντάκης Χρήστος

4. Παπαδάκη Αικατερίνη

5. Πλαΐτη Ελευθερία

6. Σαρρής Γεώργιος

Τ.Κ. Αξός

1. Δαφέρμος Αντώνιος

2. Ζερβού Παρασκευή

3,. Κουτάντος Εμμανουήλ

4. Κυριακοπούλου Χαρίκλεια

5. Μανιάς Βασίλειος

6. Πατελάρου Ανδροθέα

Τ.Κ. Απλαδιανά

1. Λυρώνη Αικατερίνη

2. Λυρώνης Μιχαήλ

3. Λυρώνης Στυλιανός

4. Νύκταρη Ανδρομάχη

5. Παπανίκου Ευγενία

Τ.Κ. Αχλαδέ

1. Κανακάκης Νικόλαος

Τ.Κ. Βενί

1. Βαρότση Φερενική

2. Μακρυπόδης Αντώνιος

3. Μηναδάκης Εμμανουήλ

Τ.Κ. Γαράζο

1. Ροζής Κωνσταντίνος

2. Σταυρακάκη Μαρίνα-Σοφία

3. Χατζάκης Ιωάννης

Τ.Κ. Δαμαβόλου

1. Αδαμόπουλου Γεωργία

2. Βάσσαλος Γεώργιος

Τ.Κ. Δοξαρό

1. Αρετινής Νικόλαος

2. Χαλκιαδάκη Ανεζίνη

Τ.Κ. Επισκοπή

1. Βάσσαλος Κωνσταντίνος

2. Λαζάκη Ελένη

Τ.Κ. Ζωνιανά

1. Δρακούλη Χαρούλα

2. Ζερβός Γεώργιος

3. Κλίνης Νικόλαος

4. Μαυράκη Θηρεσία

5. Παπαδάκη Ευαγγελια

6. Παρασύρης Κωνσταντίνος

7. Σφακιανάκης Ιωάννης

8. Τσαγλιώτη Ειρήνη

Τ.Κ. Θεοδώρα

1. Καμαρίτη Ειρήνη

2. Κουγιουμουτζής Εμμανουήλ

Τ.Κ. Καλανδαρέ

1. Σταυρουλάκης Δημήτριος

Τ.Κ.Κάλυβος

1. Αρκαδιανός Βασίλειος

2. Κοϊνάκης Ιωάννης

3. Τζαγκαράκη Μαρία

Τ.Κ.Κρυονέρι

1. Αντωνιδάκη-Σαλούστρου Βασιλική

2. Τζιβλέρης Μιχαήλ

Τ.Κ. Λιβάδια

1. Βάμβουκας Γεώργιος

2. Κόκκινος Ιωάννης

3. Κοκκίνου Αικατερίνη

4. Κωστάκης Γαλατίας

5. Μαρή Μαρία

6. Νύκταρη Ελευθερία

7. Σωπάσης Σόλων

Τ.Κ.Μαργαρίτες

1. Βασσάλου Μαρία

2. Δαλάμβελας Παντελής

3. Κουταλοπούλου Ελένη

4. Λυρώνη Ανδρονίκη-Μαρία

5. Ορφανός Χαρίλαος

Τ.Κ.Μελιδόνι

1. Ματθαιακάκη Μαρία

2. Πανταλός Γεωργιος

3. Σωπασουδάκης Φώτιος

4. Τσαγλιώτης Γεώργιος

5. Τσιρίτα Δέσποινα

6. Ψωμάς Κωνσταντίνος

Τ.Κ. Ορθέ

1. Πετρογιάννης Εμμανουήλ

Τ.Κ. Πάνορμο

1. Ανδρουλιδάκης Νεκτάριος

2. Βασσάλος Μάριος

3. Μαρκάκης Μάρκος

4. Ψωμάς Χαράλαμπος

Τ.Κ. Πασσαλίτες

Παραγιουδάκης Ιωάννης
Τ.Κ. Περάματος

1. Κλάδου-Νύκταρη Γαρυφαλλιά

2. Λιναρίτη Στεργιωτή

3. Λιοδάκης Κυριάκος

4. Πολιτάκη Μαρία

5. Σαπουντζή-Παπαγιαννάκη Ελένη

6. Στεφανάκης Μιχαήλ

7. Τζαγκαράκης Νικόλαος

Τ.Κ. Ρουμελή

1. Αλεξανδράκη Κυριακή

2. Κιαγιάς Μηνάς

3. Μαραγκουδάκη Ειρήνη

4. Μιχελάκης Ιωάννης

5. Πετράκη Χρυσούλα

Τ.Κ.Σίσες

1. Ζεμπίλης Ανδρέας

2. Ζερβού Εμμανουέλλα

3. Λιανέρης Δημήτριος

4. Νύκταρης Ιωάννης

5. Ρασούλη Αικατερίνη

6. Ρασούλη Σοφία

7. Ρασούλης Παναγιώτης

Τ.Κ. Σκεπαστή

1. Κούνουπα Βασιλεία

2. Σωπασουδάκη Χριστίνα

3. Σωπασουδάκης Απόστολος

Τ.Κ. Χουμέρι

1. Γερογιαννάκης Αντώνιος

2. Γιακουμάκη Βασιλεία

3. Cretu Elena

4. Λιονής Ελευθέριος

5. Μαρκάκης Δημήτριος

Τ.Κ.Χώνος

1. Μαυράκη Αικατερίνη

2. Σωπασής Παναγιώτης