27 Απριλίου, 2024

Παναθηναϊκός και ΠΑΟΚ ήρθαν ισόπαλοι 0-0 στο πλαίσιο της 2ης αγωνιστικής των play off.

Ήταν η δεύτερη συνεχόμενη ισοπαλία για τον Παναθηναϊκός, ενώ για τον ΠΑΟΚ ήταν το τέταρτο παιχνίδι χωρίς νίκη.

Οι γηπεδούχοι ήταν… σκιά του εαυτού τους στο πρώτο ημίχρονο, αλλά ευτύχησαν να δουν τον Διούδη να «κατεβάζει ρολά» όποτε χρειάστηκε, ενώ στην επανάληψη έσβησαν τους κινδύνους και θα μπορούσαν να «κλέψουν» το «τρίποντο» είτε με την καλή εκτέλεση φάουλ του Αγιούμπ στο 54’, είτε με την προβολή του Καμπετσή στο 89’!

Από την άλλη πλευρά, οι «ασπρόμαυροι» δικαιούνται να αισθάνονται… χαμένοι, παρά τον βαθμό που πήραν στο ΟΑΚΑ, αφού έφτιαξαν και… σπατάλησαν ουκ ολίγες ευκαιρίες για να κερδίσουν.