![](https://athlitika.news/wp-content/uploads/2024/05/arnaoutakisepetios25martiou.jpg)
«Η Γιορτή της Μητέρας υπενθυμίζει το σεβασμό, την τιμή και την ευγνωμοσύνη που αξίζει στο πρόσωπο της μάνας, καθώς η μητρότητα είναι ταυτισμένη με την ίδια τη ζωή. Η συμβολή της μάνας, ως στήριγμα του θεσμού της οικογένειας, αποτελεί αναμφίβολα μια πράξη με διαχρονικά χαρακτηριστικά, συνδυασμένη με αξίες και ιδανικά της κοινωνίας μας.
Ως Περιφέρεια Κρήτης, σε συνεργασία με τους φορείς, με τα σωματεία των γυναικών, διευρύνουμε το πλαίσιο των παρεμβάσεών μας για την προστασία των δικαιωμάτων των γυναικών και τη στήριξη του ρόλου της σύγχρονης μάνας.
Χρόνια πολλά σε όλες τις μητέρες».
Περισσότερα Νέα Κατηγορίας...
Στ. Αρναουτάκης: «Ο αγώνας για την Δημοκρατία είναι διαρκής»
Μήνυση από τον Νίκο Ξυλούρη: «Δεν μπορώ να δεχτώ κριτική που μειώνει την ηθική μου υπόσταση» (vid)
Να μπει τέλος στη διχοτόμηση της Κύπρου με διαπραγματεύσεις στο πλαίσιο του ΟΗΕ