![](https://athlitika.news/wp-content/uploads/2024/04/kalokairinos_ESDAK.jpg)
Διαδοχικές συναντήσεις για όλα τα μεγάλα ζητήματα του Ενιαίου Συνδέσμου Διαχείρισης Απορριμμάτων Κρήτης – ΕΣΔΑΚ, είχε ο Πρόεδρος του Συνδέσμου, Δήμαρχος Ηρακλείου Αλέξης Καλοκαιρινός, με μελετητές και στελέχη του φορέα.
Στο επίκεντρο των συναντήσεων βρέθηκαν, μεταξύ άλλων, οι εγκαταστάσεις του οραματικού έργου του Πάρκου Κυκλικής Οικονομίας, η Μονάδα Επεξεργασίας Απορριμμάτων και ο ΧΥΤΥ Αμαρίου, η Μονάδα Επεξεργασίας Απορριμμάτων Σητείας, καθώς και η Μονάδα Επεξεργασίας Βιοαποβλήτων Αρχανών.
Συζητήθηκε η πορεία όλων των έργων, ο σχεδιασμός και ο προγραμματισμός των επόμενων βημάτων, ενώ ανάλογες συναντήσεις θα συνεχιστούν και το επόμενο διάστημα.
Περισσότερα Νέα Κατηγορίας...
3 τρόποι για να ενισχύσουμε την αυτοπεποίθηση των παιδιών
Μπήκε πρώτη στην ιατρική του ΑΠΘ με 19.580 μόρια -Το αυστηρό πρόγραμμα και οι πολλές ώρες διαβάσματος
Πώς θα ρίξετε το σάκχαρο σε 10 λεπτά – Η συμβουλή που κάνει θαύματα!