![](https://athlitika.news/wp-content/uploads/2024/05/arnaoutakisepetios25martiou-1.jpg)
O Περιφερειάρχης Κρήτης Σταύρος Αρναουτάκης με δήλωσή του συγχαίρει τον Μανώλη Στεφανουδάκη για την κατάκτηση ενός ακόμα παγκόσμιου μεταλλίου.
«Για ακόμη μια φορά ο Χρυσός Παραολυμπιονίκης και Παγκόσμιος Πρωταθλητής, ο Μανώλης Στεφανουδάκης, ανέβηκε στην κορυφή του παγκόσμιου αθλητισμού. Κατακτώντας το ασημένιο μετάλλιο, στο Παγκόσμιο Πρωτάθλημα Στίβου για άτομα με αναπηρία που πραγματοποιήθηκε στο Κόμπε της Ιαπωνίας, ο Μανώλης Στεφανουδάκης μας έκανε ξανά υπερήφανους και μας συγκίνησε.
Ως Περιφέρεια Κρήτης, τον συγχαίρουμε και του εκφράζουμε κάθε επιτυχία για τη συνέχεια. Η πορεία του αποτελεί πρότυπο μίμησης για όλους και ιδιαίτερα για τις νέες και τους νέους της Κρήτης. Μανώλη σε ευχαριστούμε!».
Περισσότερα Νέα Κατηγορίας...
Ολυμπιακοί Αγώνες: 100 Έλληνες αθλητές και αθλήτριες με όνειρα για μετάλλια στο Παρίσι – Ποιοι ρίχνονται στη «μάχη» το Σάββατο
Nέα υπέρβαση Αγγελόπουλων – Μετά τα 20 εκατ. σε Βεζένκοφ, φέρνουν και ΝΒΑερ
Καθάρισε ο Βαγγέλης Μαρινάκης και κράτησε με ηγεμονικό συμβόλαιο τον Ελ Κααμπί