Με μεγάλη επιτυχία διεξήχθη η 1η φάση των σχολικών αγώνων στίβου Νομού Ηρακλείου στο Παγκρήτιο Στάδιο. Περίπου 100 αθλητές και αθλήτριες των Λυκείων του νομού μας αγωνίστηκαν σε μια σειρά δρομικών αγωνισμάτων, αλμάτων και ρίψεων με στόχο την επίτευξη των ορίων και την πρόκριση τους στην 2η φάση που είναι οι Παγκρήτιοι αγώνες στις 10 Απριλίου.
Τους αγώνες παρακολούθησαν ο Αντιδήμαρχος Αθλητισμού Ηρακλείου Γιάννης Τσαπάκης και τα μέλη του ΑΑΗ ΑΕ ΟΤΑ Αναστάσιος Βλατάκης και Γιάννης Δροσίτης οι οποίοι και βράβευσαν τους νικητές.
Περισσότερα Νέα Κατηγορίας...
Ολυμπιακοί Αγώνες: 100 Έλληνες αθλητές και αθλήτριες με όνειρα για μετάλλια στο Παρίσι – Ποιοι ρίχνονται στη «μάχη» το Σάββατο
Nέα υπέρβαση Αγγελόπουλων – Μετά τα 20 εκατ. σε Βεζένκοφ, φέρνουν και ΝΒΑερ
Καθάρισε ο Βαγγέλης Μαρινάκης και κράτησε με ηγεμονικό συμβόλαιο τον Ελ Κααμπί