![](https://athlitika.news/wp-content/uploads/2024/02/katharismos_karavola_7.jpg)
Ολοκληρώθηκε η διήμερη επιχείρηση εξωραϊσμού και αναβάθμισης του δυτικού τμήματος του Καράβολα, που πραγματοποιήθηκε από συνεργεία της Υπηρεσίας Καθαριότητας και της Υπηρεσίας Πρασίνου του Δήμου Ηρακλείου.
Η κοινή δράση των δύο Υπηρεσιών, η οποία πραγματοποιήθηκε την Πέμπτη 8 και την Παρασκευή 9/2 με την συμμετοχή προσωπικού και οχημάτων των Υπηρεσιών με σκοπό τον εκτενή καθαρισμό του σημείου και τη φροντίδα του πρασίνου.
Ανάλογες δράσεις θα πραγματοποιηθούν και σε άλλα σημεία του Δήμου Ηρακλείου, με τον Αντιδήμαρχο Καθαριότητας, Περιβάλλοντος & Ενέργειας Νίκο Γιαλιτάκη να επισημαίνει ότι η φροντίδα του δημόσιου υπαίθριου χώρου αποτελεί προτεραιότητα για τη Δημοτική Αρχή και να παροτρύνει τους πολίτες να στηρίξουν την προσπάθεια διατηρώντας το περιβάλλον καθαρό.
Περισσότερα Νέα Κατηγορίας...
3 τρόποι για να ενισχύσουμε την αυτοπεποίθηση των παιδιών
Μπήκε πρώτη στην ιατρική του ΑΠΘ με 19.580 μόρια -Το αυστηρό πρόγραμμα και οι πολλές ώρες διαβάσματος
Πώς θα ρίξετε το σάκχαρο σε 10 λεπτά – Η συμβουλή που κάνει θαύματα!