3 Μαΐου, 2024

ΟΦΗ: Τα στατιστικά στην έδρα του

Ο ΟΦΗ δεν νίκησε στα δύο πρώτα παιχνίδια των πλέι οφ, και μάλιστα δεν σκόραρε, 0-2 με την ΑΕΚ και 0-0 με τον Παναθηναϊκό. Είχε κλείσει την κανονική περίοδο με δύο νίκες, απέναντι σε Ατρόμητο και Λαμία.

Αυτές είναι όμως οι μοναδικές νίκες του μέσα στο 2020. Είναι εντυπωσιακό ότι έχει δύο νίκες στα οκτώ τελευταία, ενώ είχε έξι νίκες στα πρώτα επτά. Έχει κερδίσει τέσσερα από τα 11 τελευταία, αφού είχε κερδίσει και τα τέσσερα πρώτα. Δεν σκόραρε στα τρία από τα έξι τελευταία της έδρας του, αφού είχε σκοράρει στα οκτώ από τα εννέα πρώτα.

Η τελευταία νίκη με τη Λαμία ήταν το πρώτο παιχνίδι και μοναδικό, που πήγε στα αποδυτήρια προηγούμενος στο σκορ και μάλιστα με 3-0! Σε 12 αγώνες ήταν ισόπαλος και τρεις φορές πίσω στο σκορ, χάνοντας και τα τρία αυτά παιχνίδια.
Έβαλε τρία γκολ στη Λαμία στο πρώτο ημίχρονο, ενώ στα υπόλοιπα 14 της έδρας του έχει βάλει συνολικά μόλις δύο γκολ!