![](https://athlitika.news/wp-content/uploads/2024/05/kalokairinosgiortimiteras.jpg)
Στις εκδηλώσεις του Δήμου Ηρακλείου για τη γιορτή της Μητέρας στο Πάρκο Γεωργιάδη, συμμετείχε ο Δήμαρχος Αλέξης Καλοκαιρινός, τιμώντας τους αγώνες και την προσφορά όλων των Μητέρων στην οικογένεια και την κοινωνία.
Ο Αλέξης Καλοκαιρινός συνοδευόμενος από τη σύζυγό του Άση Λυγερού, ενημερώθηκε για τις δράσεις που πραγματοποιήθηκαν στο κατάμεστο από μικρούς και μεγάλους πνεύμονα αναψυχής στο κέντρο της πόλης. Ο Δήμαρχος συνομίλησε με γονείς, παρακολούθησε τα δρώμενα και συνεχάρη τους εκπαιδευτικούς που εθελοντικά συμμετείχαν δημιουργώντας μαζί με τα παιδιά εικαστικές κατασκευές – δωράκια για τη μητέρα, διάβασαν παραμύθια και θύμισαν στα παιδιά ξεχασμένα παιχνίδια.
Την όμορφη εκδήλωση διοργάνωσαν οι Αντιδημαρχίες Παιδείας και Εθελοντισμού του Δήμου Ηρακλείου και η ΔΕΠΑΝΑΛ Α.Ε σε συνεργασία με τους Συλλόγους Εκπαιδευτικών Πρωτοβάθμιας Εκπαίδευσης Ηρακλείου «Δομήνικος Θεοτοκόπουλος» και «Νίκος Καζαντζάκης». Στο Πάρκο Γεωργιάδη για να συντονίσουν την εκδήλωση βρέθηκαν η Αντιδήμαρχος Εθελοντισμού Φιλαρέτη Δαφέρμου – Χρονάκη, η Αντιπρόεδρος της ΔΕΠΑΝΑΛ Μάρα Παναγιωτάκη, το μέλος της Ομάδας Βιβλίου του Συλλόγου «Δομήνικος Θεοτοκόπουλος» νηπιαγωγός και συγγραφέας παιδιών βιβλίων Ζαμπία Λαζανάκη, η εκπαιδευτικός Μαρία Λαγουδιανάκη και άλλοι συνάδελφοί τους.
Περισσότερα Νέα Κατηγορίας...
3 τρόποι για να ενισχύσουμε την αυτοπεποίθηση των παιδιών
Μπήκε πρώτη στην ιατρική του ΑΠΘ με 19.580 μόρια -Το αυστηρό πρόγραμμα και οι πολλές ώρες διαβάσματος
Πώς θα ρίξετε το σάκχαρο σε 10 λεπτά – Η συμβουλή που κάνει θαύματα!