![](https://athlitika.news/wp-content/uploads/2024/01/kalokairinossakelaropoulou.jpg)
Με την Πρόεδρο της Δημοκρατίας Κατερίνα Σακελλαροπούλου συναντήθηκε το μεσημέρι του Σαββάτου 6/1/24 στο Ρέθυμνο ο Δήμαρχος Ηρακλείου Αλέξης Καλοκαιρινός.
Ο Δήμαρχος Ηρακλείου, ο οποίος διατηρεί προσωπική γνωριμία πολλών ετών με την Πρόεδρο της Δημοκρατίας, είχε την ευκαιρία να συνομιλήσει μαζί της κατά τη διάρκεια του επίσημου γεύματος προς τιμήν της, αλλά και να γίνει δέκτης της επιθυμίας της Προέδρου να επισκεφτεί το Ηράκλειο το επόμενο διάστημα.
Υπενθυμίζεται ότι η Πρόεδρος της Δημοκρατίας Κατερίνα Σακελλαροπούλου παρέστη στον λαμπρό εορτασμό των Θεοφανίων και την τελετή καθαγιασμού των υδάτων στο Ενετικό Λιμάνι του Ρεθύμνου.
Περισσότερα Νέα Κατηγορίας...
3 τρόποι για να ενισχύσουμε την αυτοπεποίθηση των παιδιών
Μπήκε πρώτη στην ιατρική του ΑΠΘ με 19.580 μόρια -Το αυστηρό πρόγραμμα και οι πολλές ώρες διαβάσματος
Πώς θα ρίξετε το σάκχαρο σε 10 λεπτά – Η συμβουλή που κάνει θαύματα!