![](https://athlitika.news/wp-content/uploads/2024/05/mastgrafoskrousonas.jpg)
Περισσότερες από 40 μαστογραφίες πραγματοποιήθηκαν κατά τη διήμερη επίσκεψη της Κινητής Μονάδας Μαστογραφίας της Περιφέρειας Κρήτης στον Κρουσώνα. Η δράση οργανώθηκε από το Τμήμα Κοινωνικής Προστασίας Μαλεβιζίου και τη δομή Βοήθεια στο Σπίτι Κρουσώνα, σε συνεργασία με τον Πολιτιστικό Σύλλογο Κρουσώνα «Νέα Γενιά», το Συμβούλιο της Τοπικής Κοινότητας Κρουσώνα, και το Περιφερειακό Ιατρείο Κρουσώνα.
Ο Δήμος Μαλεβιζίου και οι φορείς του Κρουσώνα θέλουν να ευχαριστήσουν τον Αναπληρωτή Περιφερειάρχη Γιώργο Πιτσούλη, για την ανταπόκριση στο αίτημα που έγινε για την παρουσία της Κινητής Μονάδας Μαστογραφίας στον Κρουσώνα, καθώς και τους εργαζόμενους στην Κινητή Μονάδα για τη συνεργασία και την μέριμνα να εξεταστούν όλες όσες γυναίκες εκδήλωσαν ενδιαφέρον.
Περισσότερα Νέα Κατηγορίας...
3 τρόποι για να ενισχύσουμε την αυτοπεποίθηση των παιδιών
Μπήκε πρώτη στην ιατρική του ΑΠΘ με 19.580 μόρια -Το αυστηρό πρόγραμμα και οι πολλές ώρες διαβάσματος
Πώς θα ρίξετε το σάκχαρο σε 10 λεπτά – Η συμβουλή που κάνει θαύματα!