2 Μαΐου, 2024

Φιλική τεσσάρα για τον Άρη

O Άρη πήρε την νίκη στην πρώτη του φιλική αναμέτρηση με αντίπαλο την Αγία Μαρίνα Βέροιας, επικρατώντας με 4-0.

Ο Μίχαελ Ένινγκ είχε την ευκαιρία να δει αγωνιζόμενη την ομάδα του για πρώτη φορά από την έναρξη της προετοιμασίας.

Στο πρώτο μέρος ο Αρης πέτυχε δύο γκολ με τους Ντατκοβιτς (22′) με κεφαλιά και τον Μάνο με σουτ (45′).

Στο 53’ από σέντρα του Μαρτίνες εκμεταλλεύτηκε αδράνεια της άμυνας ο νεαρός Χατζηπιρπιρίδη και έγραψε το 3-0.

Το τελικό 4-0 ήρθε πάλι από τον νεαρό Χατζηπιρπιρίδ στο 88, μετά από όμορφη προσπάθεια και συνεργασία με τον Μπερτόλιο.

Οι συνθέσεις των ομάδων:

ΑΡΗΣ (Α’ Ημίχρονο): Κουέστα, Σάκιτς, Γκάνεα, Ντάτκοβιτς, Ροζ, Ματίγια, Τζέγκο, Σάσα, Φετφατζίδης, Μαντσίνι, Μάνος

ΑΡΗΣ (Β’ Ημίχρονο): Έμαν, Μαρμαρίδης, Σενγκέργκης, Δεληζήσης, Μπαγκαλιάνης, Ανδρέας, Μπακούτσης, Μπερτόλιο, Μαρτίνες, Τσαγκαλίδης, Χατζηπιρπιρίδης

ΑΓΙΑ ΜΑΡΙΝΑ ΒΕΡΟΙΑΣ: Ηλιάδης, Κούκλας, Μπουρδάνος, Ρέις Σέρα, Παπαδόπουλος, Μπρέγκου, Λίπε, Βούλγαρης, Σαμιώτης, Μουστάκας, Αργυρόπουλος

Έπαιξαν και οι: Τουλουμτζής, Σερασκιέρης, Κοντογιάννης, Λέκκα, Κατράνας, Φωτόπουλος, Γερμάνης.